Lycon soothing cream 500 ml

kr. 495,00

Fugtende og blødgørende kropscreme med Shea Butter, Rose og Kamille, der virker ekstra nærende og beskyttende. Ideel til at gennemfugte og berolige tør hud, samt hvis du bare trænger til et fugt-boost.

Sart hud er beroliget og beskyttet. Virkelig god hvis man har tendens til allergi, irritation eller psoriasis – eller bare knas tør hud. Har du problemer med at hårene knækker ved hårfjerning er Soothing Cream kombineret med Ingrown – X – it Cream helt perfekt til at give mere elasticitet og smidighed i huden. Unikt produkt og helt uundværlig i din daglige pleje af huden.

På lager

Kategorier: , Tag:

SOOTHING CREAM med Rose, Kamille og Jasmin

En yderst effektiv og dybdevirkende creme til daglig pleje af tør hud. Genskaber fugtbalancen. Shea Butter, Rose og Kamille virker ekstra nærende, beskyttende og beroligende. Med Soothing Cream får du virkelig mere elasticitet og smidighed i hu­den. Ideel til sart og irriteret hud, tør og skællet hud, psoriasis, og indgroede hår som kommer af tør hud samt knækkede hår efter hårfjerning som følge af ufleksibel hud. Perfekt til at forlænge en spray tan, din ferie glød, eller til at holde albuer og knæ bløde og fri for tør og hård hud vinter og sommer.

Perfekt til at forlænge en spray tan, en sommerglød, til at holde albuer og knæ bløde og fri for tør og hård hud vinter & sommer.

Relaterede produkter

kr. 269,00
kr. 239,00
-30%
Original price was: kr. 430,00.Current price is: kr. 301,00.
kr. 299,00
kr. 299,00

Håndpleje

Apeer Hand Cream

kr. 149,00

Ofte købt sammen med

kr. 799,00
kr. 299,00
kr. 299,00
kr. 299,00
kr. 1.041,00
kr. 1.525,00
kr. 1.185,00

Emma's favoritter

Bioelements Moisture X 10

kr. 750,00